• ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek

Ochrana okapů a venkovních ploch

 

 

Ochrana okapů před hromaděním ledu a sněhu

 

Samoregulační kabel FroStop Black GM

 

Samoregulační topný systém se jednoduše montuje, je flexibilní a dá se přirovnat ke stavebnici. Systém FroStop Black je oblíben také pro svou výjimečnou spolehlivost a bezpečnost. Kabely se nemohou přehrát ani při překřížení. Požár je tedy vyloučen. FroStop Black je navržen tak, aby zahříval jen tam a tehdy, kde je to skutečně zapotřebí. S použitím kompatibilních termostatů Raychem lze dosáhnou úspory energie až 80 %. Všechny tyto vlastnosti ocení jistě koncoví uživatelé i montážní firmy. Komplexní samoregulační systém s elektrickým topným kabelem FroStop Black (28 W/m ve sněhu/ledu, 16 W/m na vzduchu při teplotě 0o) představuje v zimních podmínkách spolehlivou ochranu před poškozením ledem a sněhem. Umožňuje hladký odtok vody, tajícího ledu a sněhu. Zároveň zamezuje vzniku nebezpečných ledových rampouchů a převisů. Chrání střešní krytiny, okapy a odtokové trubky před shromažďováním sněhu a působením zamrzající vody.

 

 

Ochrana venkovních ploch

 

Nízké zimní teploty v kombinaci se sněhem a náledím způsobují potíže na příjezdových komunikacích, vjezdech, parkovištích, chodnících i venkovních schodištích. Topné systémy chrání venkovní plochy, které zůstávají po celé zimní období bez ledu a sněhu. Provoz je spolehlivý po mnoho let, aniž by byla zapotřebí jakákoliv údržba. Pro tyto aplikace se používají topné kabely deviflex TM DTIP-18 nebo DSIG-20, jejichž instalovaný měrný výkon se pohybuje v závislosti na klimatických podmínkách v rozmezí 250-350 W/m2

 

K ovládání venkovních topných kabelů se používá termostat. Řídící jednotka je speciální regulátor určený pro ovládání systémů ochrany venkovních ploch.

 

- ochrana okapů i venkovních ploch/vjezdů do garáží současně

- digitální automatická regulace minimalizuje spotřebu energie

- monitoruje okolní teplotu a vlhkost prostřednictvím vlhkostních a teplotních čidel

 

Celý ochranný systém spouští pouze po nezbytnou dobu, aby nevzniklo náledí na vjezdech do garáží, schodech a dalších komunikací. Po ukončení kritického období systém automaticky vypne.

 

 

Ochrana potrubí proti zamrzání

 

a, zabezpečení proti zamrzání trubek s vodou, kabely se umisťují do trubek

FroStop Green (10 W/m při 5oC)

FroStop Black (18 W/m při 5oC)

 

b, zabezpečení proti zamrzání trubek s vodou, kabely se umisťují vně trubek

ETL-10 (10 W/m při 5oC ve vzduchu, 20 W/m při 5oC ve vodě)

 

c, udržení teploty kanalizačních trubek, obsahujících tukové látky

FS-C-2X (31 W/m při 5oC, 22 W/m při 40oC)

 

 

Jednoduchá a účinná ochrana domácích instalací proti zamrzání

 

FrostGuard představuje spolehlivé a rychlé řešení problémů se zamrzáním trubek v zimě a s poškozením čerpacích bodů způsobených dlouhodobým mrazem. Díky použití technologie samoregulace nevyžaduje zařízení termostat. FrostGuard byl navržen speciálně pro ochranu domácích rozvodů menšího rozsahu. Topný kabel je připraven k použití okamžitě po umístění na trubku. Stačí jej zapojit do elektrické sítě. Sady FrostGuard se skládají z ukončeného samoregulačního kabelu a z napájecího vodiče s univerzální zástrčkou. Lze je instalovat do trubek a na trubky pod vhodně zvolenou izolaci. Sady FrostGuard zajišťují plnou ochranu proti mrazu. Řeší všechny problémy související s údržbou rozvodů vody v zimních podmínkách. Používání moderního a inteligentního zařízení pro ohřev přináší klid a vysoký komfort.

 

Porovnejte si pomocí výpočtového modulu spotřebu energie pro vytápění Vašeho domu - ZDE

 

V případě dalších informací nebo dotazů náš můžete kdykoliv kontaktovat.