Čistící programy | údržba nemovitosti | popis a členění

 

 

Odstranění mastnoty a olejových usazenin

Olejové skvrny jsou nevzhledným doplňkem interiéru bytů a výrobních prostor. Nezoufejte! Skvrny lze bezpečně a účinně odstranit.


Odstranění olejových skvrn

Odmastit lze povrchy jednak při běžné údržbě, ale i při čištění povrchů. Lze odstranit i silné vrstvy mastných usazenin, olejové skvrny a emulze. Silnější znečištění olejovými látkami lze odstranit našim speciálním přípravkem. Tímto přípravkem můžete odstraňovat např. olejové skvrny z betonových ploch ve strojírenských provozech či skladech pohonných hmot.


Výhody odstranění mastnoty

Díky odstranění mastnoty na podlahách zajistíte větší bezpečnost Vašeho provozu. Odstraněním olejových skvrn docílíte původního vzhledu čištěných povrchů.

Při rekonstrukcích podlah je vždy nutné podlahy odmastit. Přípravu těchto podkladů můžete provést pomocí čistících prostředků. Po odstranění mastnoty můžete podlahy bez problémů dále upravovat. Budou připraveny pro lepení, nátěry či lití nových povrchů podlah.


Odstranění cementových povlaků a solných výkvětů


Zbavte se solných výkvětů a nevzhledných cementových povlaků. Jediný účinný boj proti nim je jejich pravidelné odstraňování.


Co jsou solné výkvěty?

Solným výkvětem se rozumí bílé krystalky na stěnách. Vznikají reakcí bazických složek obsažených ve stavební konstrukci spolu s vlhkostí a oxidem uhličitým ze vzduchu vznikají na povrchu uhličitanové soli - solné výkvěty.


Výskyt výkvětů vlivem transportu vlhkosti zevnitř objektu nelze nikdy zastavit bez zastavení vzlínání vlhkosti (provedení hydroizolace objektu) a jediný způsob likvidace výkvětů je jejich pravidelné odstraňování.

V případě, že se tvorba výkvětů děje vlivem přísunu vlhkosti z vnějšku, lze její tvorbu významně snížit omezením přísunu vlhkosti vhodným hydrofobizačním nebo oleofobizačním prostředkem viz. hydrofobní a elofobní prostředky.


Jak se dostávají na povrch bazické složky?


Existují dva způsoby, kterými se bazické složky dostávají na povrch:

1. Transportem z vnitřních konstrukcí: vzlínající vlhkostí při špatné hydroizolaci nebo při vysychání objektu po rekonstrukci, vysycháním konstrukce po deštích nebo přísunu vlhkosti z jiných venkovních zdroj.


2. Jako zbytky alkalických prostředků po chemickém čištění povrchu při nedostatečné následné neutralizac.


Odstranění solných výkvětů


Pro odstranění solných výkvětů je určen speciální prostředek. Pro dlouhodobou ochranu a konzervaci lze také použít hydrofobizační nátěr. Tento nátěr se používá až po odstranění solných výkvětů.

 

Odstranění cementových povlaků

Přípravek je vhodný pro odstranění cementových povlaků (cementu a cementového mléka) z dlaždic, kamene, cihel, mozaiky či betonu. Čistit lze starý, zašlý cement, ale i cement čerstvý.


Odstranění starých nátěrů a tenkovrstvých omítek na bázi umělých pryskyřic

Potřebujete rychle a bezpečně odstranit staré nátěry? Řešením pro Vás může být škála výrobků.


Odstranění starých nátěrů


Odstraňovače barev dokáží odstranit barvy a laky na vodní bázi nebo na bázi rozpouštědel. Tedy barvy akrylátové, silikonové, syntetické, acetonové, zinkoklihové, suříkové, olejové, ale i polyuretanové a polyepoxidové.

Nechtěné nátěry lze odstranit ze všech typů minerálních podkladů. A to z vápenných omítek, přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny či eternitu. Nátěry lze odstranit také ze dřeva, kovu dalších běžně používaných materiálů.


Výhody odstranění barev

Odstraněním barev či laků vdechnete starým věcem opět nový život. Můžete si oživit vzhled Vaší staré roubenky či dětské židličky.

Mimo odstranění nátěrů Vám speciální prostředky pomohou i s odstraněním zbytků lepidel, asfaltu, spárovací hmoty či tmelů. Pouze dokonalé odstranění barev a správná příprava podkladu dokáží zaručit přilnutí a plnou funkčnost nového nátěru nebo kontaktního zateplovacího systému.Odstranění nechtěných nátěrů je velice jednoduché.


1. nanést odstraňovač barev a nechat působit,
2. silné vrstvy rozvolněné barvy mechanicky odstranit ostrou stěrkou,
3. na zbytky nanést opět odstraňovač barev a nechat působit,
4. opláchnout povrch tlakovou vodou.

 

Návod je vhodný pro odstranění zbytků nátěrů nebo strukturovaných omítek. A to pro všechny typy povrchů.


Odstranění mechů, řas, plísní a hub


Mech na střeše je častým problémem. Po odstranění mechu na střeše získáte opět původní vzhled Vaší střechy a to bez výměny střešní krytiny. Odstranit lze i další organické nečistoty.


Co jsou organické nečistoty?


Mezi organické nečistoty patří řasy, plísně, mechy a houby. Před těmito nečistotami lze chránit nejen střechy, ale i fasády, chodníky, zdi, terasy, ploty aj.


Odstranění organických nečistot


Fasády se zelenou řasou či mech na střeše nevypadají na domech příliš hezky. Nemusíte zoufat. Prostředky Vám umožní dokonale odstranit tyto nevzhledné nečistoty a navrátit tak čištěným povrchům původní vzhled. Navíc budou ošetřené povrchy chráněny před opětovným výskytem těchto nečistot na dobu několika let.

Přípravky dokážou odstranit organické nečistoty z přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, barvených nebo probarvených povrchů, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny, eternitu, ale i z hliníkových nebo eloxovaných povrchů.


Výhody odstranění nečistot

Čistěním organických nečistot šetříte drahocenný čas i peníze. Výměna střešní krytiny je časově i finančně náročná. Nátěry fasád taktéž. Po odstranění nečistot budou střešní krytiny i fasády vypadat jako nové.


Pracovní postup je složen z několika jednoduchých kroků.


1. nanést čistící prostředek,
2. nechat působit,
3. opláchnout studenou tlakovou vodou (wap),
4. nanést ochranný prostředek,
5. nechat zaschnout.

Aplikace je na všechny typy povrchů stejná.


Systém Anti-graffiti


Naše přípravky lze využít především v rámci pravidelné údržby povrchů – čištění fasád a střech. Lze je však také využít v případě přípravy povrchu pro následné lepení kontaktního zateplení či při nanášení nátěrů na povrchy znečištěné organickou nečistotou.


Odstranění špíny z prachu, smogu, exhalátů a nečistot z kyselých dešťů

Čištění fasády domu Vám umožní odstranit atmosférické nečistoty. Dejte Vaší fasádě opět nový vzhled.


Co jsou atmosférické nečistoty?

Mezi atmosférické nečistoty patří prachové částice, smog, saze a jiné nečistoty. Další nečistoty na Vaší fasádě vznikají reakcemi fasády s kyselými dešti. Díky této reakci vznikne na povrchu fasády černý povlak, který nelze odstranit pouze vodou.

Před těmito nečistotami můžete chránit nejen fasády, ale i střešní krytiny, terasy, zdi, chodníky a jiné povrchy staveb, které jsou vystaveny působení vlivu životního prostředí.


Odstranění atmosférických nečistot


Díky našim výrobkům můžete z fasád domů odstranit atmosférickou špínu. Nečistoty lze těmito přípravky odstranit z přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, barvených nebo probarvených povrchů, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny, eternitu, ale i z hliníkových nebo eloxovaných povrchů.


Výhody odstranění nečistot


Při odstranění nečistot z Vaší fasády ušetříte spoustu peněz a finančních prostředků. Nemusíte zajišťovat nové nátěry fasád, které jsou mnohdy zdlouhavé a drahé. Čištění fasád je rychlejší a ekonomičtější.

Pokud nemáte mnoho času, čištění fasády Vám provedeme. Servis provádí k Vaší spokojenosti vyškolení pracovníci naší firmy.

Při zakoupení samostatných čistících prostředků poskytneme bezplatné poradenství pro jejich správnou aplikaci. Technická zákaznická podpora je samozřejmostí.


Odstranění graffiti, sprejů a fixů

Máte posprejovanou fasádu od vandalů? Nabízíme ucelenou řadu výrobků, která řeší komplexně problémy s graffiti.


Anti-graffiti servis

Antigraffiti servis je kompletním řešením pro Vaše problémy s graffiti. V rámci tohoto servisu můžete odstranit graffiti z nechráněných povrchů. Vyčištěné povrchy následně ošetřit nátěry pro preventivní ochranu před graffiti. Součástí servisu jsou také přípravky na odstranění nových graffiti z ochranných nátěrů.


Odstranění barev a graffiti z nechráněných povrchů

Díky našim přípravkům můžete odstranit graffiti včetně stínů uvnitř materiálů. Lze jimi odstranit graffiti různého původu - sprejové barvy, fixy nebo zvýrazňovače. Odstranění lze provádět ze všech typů povrchů staveb, které nejsou chráněny nátěry pro preventivní ochranu před graffiti.

Odstraníme graffiti z fasád, které jsou vyrobeny z různých přírodních či umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, keramiky, kovů, skla, aj. povrchů.


Aplikace nátěrů pro preventivní ochranu před graffiti


Ochranné nátěry vytváří na povrchu ochrannou vrstvu, která nepropustí graffiti do podkladu a lze je následně snadno a rychle odstranit.

Nabízíme nátěry ve třech stupních odolnosti, kterými lze chránit jakýkoliv povrch stavby ze všech typů materiálů. Nátěry jsou nabízeny v matném i lesklém provedení.


Odstraňování následných graffiti z ochranných nátěrů

Graffiti lze z preventivních nátěrů odstranit bez použití tlakové vody, stačí pouze běžné čistící prostředky (hadr, kartáč a vědro s vodou).

V souvislosti s použitým typem nátěru pro preventivní ochranu před graffiti nabízíme řadu odstraňovačů graffiti, které zaručují dokonalé a rychlé odstranění nových sprejových výtvorů na chráněných podkladech.


Máte-li nějaký dotaz neváhejte nás
kontaktovat.Atmosférické nečistoty | organické nečistoty | anti-graffiti servis | staré nátěry a omítky | cementové povlaky | mastnota a olejové usazeniny