Střechy | doplňkový a pomocný materiál

 I. Dřevěné latě, bednění- dřevo a střešní latě

Dřevo je jeden z nejdůležitějších stavebních materiálů na stavbě. Je samozřejmostí, že se dřevo dá užít nejenom přímo ve stavbě, ale i jako pomocný materiál. Ze sortimentu dřeva se nejvíce zaměřujeme na střešní latě, dřevo na stavbu krovů a bednění.- střešní latě pouze z kvalitního dřeva

Obecně jsou k dostání střešní latě za příznivé ceny a většinou i z kvalitního českého dřeva. Orientační ceny jsou k nahlédnutí v našem ceníku střešních latí, kterýVám předloží náš obchodní zástupce. U dodavatelů jsou samozřejmostí latě ve všech obvyklých rozměrech, ale není problém vytvořit speciální zakázku.

 


- ztracené bednění a jeho využití

Bednění je pouze pomocnou konstrukcí – má být jednoduché, nepracné a mít snadný postup. Musí být ovšem tuhé, rozebíratelné, pro snadnou znovu použitelnost. Dřevo se v oboru střech používá k nosné střešní konstrukci. Pod krytinou jsou bitumenové šindele nebo falcované plechy. Užívá se dřevo o tloušťce 25mm nebo z tzv. OSB desek.

II. Prvky odvětrání domu, anténní průchodky (pro taškové krytiny)


Dodávka montážního příslušenství pro konstrukci všech druhů střešních krytin, pro zateplení, pro hydroizolace a další stavební obory.

III. Okapové systémy- okapy a jejich rozdělení

Okapy, okapové systémy neboli žlaby, svody existují v několika možných materiálových provedeních. V nabídce můžete narazit na klasické měděné okapy, pozinkované okapy, plastové okapy, titanzinkové okapy, hliníkové okapy, barvené pozinkované žlaby a svody. Výběr záleží na vkusu zákazíka a na využití žlabů a svodů.


Okapy a okapové systémy musí splňovat evropské normy. Okapové systémy by měly být strojně zpracovávané, měly by mít hladké svařované spoje, nabízet komplexní ucelený systém doplňků, musí se snadno montovat a mít atraktivní vzhled. Žlaby a svody musí být navrženy tak, aby byl okapový systém schopný odvodnit střechu.

 


Je nesporné, že okapy jsou nepostradatelným doplňkem střechy. Pokud si chcete nechat poradit s výběrem okapů, můžete si vybrat z naší nabídky okapových systémů a následně nás kontaktovat.


Celkový výsledek nesmí být na první pohled znát. To se u mnohých typů střešních krytin ne vždy podaří. V tomto případě byl navíc nutný zásah na dvou místech střešní krytiny. V oblasti nad střešním prostupem v šesté řadě tašek od hrany hřebene a v samotné oblasti poškozeného prostupu (13. řada od hrany hřebene). Při dodatečném zásahu do lehkých maloformátových krytin je však při kvalitně odvedené práci pozitivní výsledek téměř zaručen.

IV. Střešní výlezyStřešní výlezy by neměly rušit vzhled budovy. Střešní výlez pro vytápěný prostor je vhodný do obydleného podkroví, kde poskytuje potřebnou izolaci a vzhled jako ostatní střešní okna, vč. ventilační klapky, nebo střešní výlez pro nevytápěný prostor pro nezateplená podkroví a půdy.Termoizolační střešní výlez je výklopné konstrukce s otevřením do boku. Po otevření klikou se křídlo otevře o 90°. Plynový píst umístěný v horní části výlezu zjednodušuje otevření, zajišťuje stabilitu otevřeného křídla a zabezpečuje je před případným zabouchnutím. Střešní výlez s otevřením na pravou nebo levou stranu (pohled z venkovní strany). Větší rozměry střešního výlezu umož-ňují jednoduchý a bezpečný výstup na střechu. Rozměr střešního výlezu 94x98 splňuje technické požadavky pro moderní stavebnictví.

 


Termoizolační výlez v sobě spojuje přednosti střešního okna a střešního výlezu. Díky použití bezpečného termoizolačního zasklení je předurčeno pro všechny vytápěné prostory.
V. Speciální výrobky pro konstrukci střešní krytinyMontážní příslušenství pro konstrukci všech druhů střešních krytin. Ze sortimentu vybíráme nejžádanější součásti jako jsou střešní vikýře, sítě proti pátkům nebo prvky pro odvětrání.

 


V případě dalších informací týkající se střešních krytin či materiálů pro střechy nás můžete kdykoliv kontaktovat.